Rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM „BIEDRONECZKA”

700 - 840   Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne i tematyczne, praca indywidualna wyrównawcza z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz z dziećmi uzdolnionymi, utrwalenie treści programowych z dnia poprzedniego, zabawa ruchowa lub zestaw ćwiczeń porannych.

840 - 900   Przygotowanie do śniadania, czynności samoobsługowe i higieniczno - porządkowe.

900 - 930   Śniadanie.

930 - 1140  Zajęcia w poszczególnych grupach:

- zajęcia dydaktyczne z całą grupą realizowane wg wybranego                        programu wychowania przedszkolnego

- zajęcia umuzykalniające i rozwijające sprawność ruchową                           (gimnastyka)

- język angielski ( jeden raz w tygodniu )

- gry i zabawy z całą grupą pod kierunkiem nauczyciela

- swobodne zabawy według wyboru dzieci (tematyczne,                                konstrukcyjne)

- zabawy ruchowe

- teatrzyki, koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi –                                 zgodnie  z przyjętym harmonogramem

- spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym

/ przewidywany czas pobytu dzieci w ogrodzie to minimum

1 godzina, może on być skrócony lub wydłużony w zależności                        od pory roku i warunków atmosferycznych./

1140 -  1200    Czynności higieniczne i przygotowanie do obiadu

1200 – 1250    Obiad i mycie zębów

1250 - 1445     Zajęcia popołudniowe:

- odpoczynek dzieci w zależności od ich potrzeb (słuchanie                        muzyki

relaksacyjnej lub baśni, zabawy relaksacyjne)

- zajęcia dodatkowe: język angielski, taniec, plastyka, inne

- zajęcia wyrównawcze – indywidualne i w małych grupach

- zabawy swobodne wg zainteresowań  dzieci

- gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zabawy ruchowe

1445 – 1500   Czynności higieniczno-porządkowe, przygotowanie do podwieczorku

1500 -  1530   Podwieczorek.

1530 - 1730   Zajęcia organizowane w grupach łączonych:

- zabawy swobodne organizowane według zainteresowań         dzieci

- utrwalenie treści programowych

- pobyt dzieci w ogrodzie (w sezonie wiosenno-letnim)

- zajęcia twórcze rozwijające zainteresowania i zdolności         dzieci.

Ramowy rozkład dnia uwzględnia zalecane warunki realizacji podstawy programowej  wychowania przedszkolnego zawarte w załączniku nr 1 do rozporządzenia MEN z dnia 23 grudnia 2008 roku (Dz. U. z dnia 15.01.2009 r. Nr 4, poz. 17)