Grupy terapeutyczne

Współczesna medycyna dokonała wiele, by jak najwięcej dzieci mogło przeżyć, ale jak się okazuje ratownictwo to za mało. Niejednokrotnie (coraz częściej) potrzebna jest dłuższa interdyscyplinarna pomoc udzielana zarówno dziecku, jak i rodzicom. Wszelkie nieprawidłowości w rozwoju małego dziecka wymagają jak najwcześniejszej interwencji
i pomocy, by łagodzić skutki zaburzeń i zapobiegać ich nieodwracalności.

Jedną z form pomocy są zajęcia WWRD (Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka) jakie oferuje nasza placówka. Zajęciami z zakresu WWRD objęte są dzieci posiadające orzeczenia wydane przez PPP (Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne).

Zajęcia prowadzone są przez powołany indywidualnie, dla każdego dziecka, zespół specjalistów posiadających przygotowanie i uprawnienia do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych (dobór specjalistów wynika z wymagań wynikających z orzeczenia).

Wszelkie działania Zespołu WWR mają na celu podniesienie poziomu funkcjonowania dzieci, co w rezultacie ma radykalnie przesunąć granice możliwości dziecka oraz wspierać rodziców w procesie opieki i wychowania. Pomoc taka pozwala nie tylko skutecznie kompensować występujące u dziecka dysfunkcje i deficyty, ale także  zapobiegać pojawianiu się zaburzeń o charakterze wtórnym.

Idea pedagogiki włączającej, w myśl której staramy się stworzyć warunki jak najbardziej sprzyjające rozwojowi każdego dziecka, w otoczeniu, które jest mu najbliższe
i najbardziej przyjazne, otwiera szansę dzieciom na wzrastanie i rozwijanie się
w środowisku, które będzie dla niego naturalnym i powszechnym gdy dorośnie.

Zwracamy baczną uwagę, by korzyści z takich działań czerpały zarówno dzieci objęte WWR jak i pozostałe. Z doświadczenia wiemy, że taki układ rozwija u nich kreatywność, rozszerza zakres i sposób komunikacji, bardzo pozytywnie stymuluje wrażliwość, empatię i tolerancję, której coraz mniej we współczesnym dorosłym świecie. Staramy się, by każde przyjęte do naszego przedszkola dziecko znalazło wszystko to, co jest niezbędne i sprzyjające do prawidłowego rozwoju. Pracując z dziećmi pamiętamy, by dostosowywać wymagania do potrzeb każdego dziecka, by w jak najlepszy sposób wykorzystać jego potencjał, rozwinąć jego zdolności i umiejętności w jak najszerszym zakresie.

Nie boimy się wyzwań, pracujemy z każdym dzieckiem, a jedynym ograniczeniem może być bariera architektoniczna budynku, dlatego przyjęcie każdego dziecka
z orzeczeniem rozpatrujemy indywidualnie.

1. Ewa Woźniak – psycholog, terapeuta pedagogiczny.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Badań Edukacyjnych. 20 lat praktyki pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Doświadczenie również w pracy z dziećmi upośledzonymi.

Od 2002 roku współpracuje z Niepublicznym Przedszkolem Biedroneczka. Służy pomocą zarówno w problemach wychowawczych, rozwojowych jak i związanych z  różnego rodzaju dysfunkcjami (w tym: dysleksja, ADHD) i zaburzeniami dotyczącymi funkcjonowania dziecka w rodzinie, szkole, przedszkolu.

2. Małgorzata Mrozowska  - fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Muzykoterapii, Magistrantka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Fizjoterapia.

W swojej pracy wykorzystuje metody fizjoterapeutyczne wspomagające korekcję postawy, normalizację napięć mięśniowych, poprawę koordynacji ruchowej i ogólnej sprawności. 15 letni staż w pracy, zarówno z dziećmi jak i dorosłymi i nabyte w tym czasie doświadczenie zawodowe  oraz zdobyta wiedza pozwalają jej w pełni zająć się większością problemów z zakresu rehabilitacji ruchowej. Od 2006 roku współpracuje z przedszkolem Biedroneczka

Kontakt:

Ewa Woźniak psycholog, terapeuta pedagogiczny:

Małgorzata Mrozowska fizjoterapeuta, muzykoterapia

Marta Parchan terapeuta , integracja sensoryczna