Grupa średniaków to 3 i 4 latki, liczy 13 dzieci.Część grupy to dzieci, które poznały się w grupie maluszków w zeszłym roku . Więzi koleżeńskie podczas zabaw i pracy zaciskaja się coraz bardziej, z dnia na dzień.  Edukacja i zabawa w tej grupie opiera się o zabawy ruchowe wspierane muzyką i śpiewem, dydaktykę w oparciu o podstawę programową oraz o proste ćwiczenia logopedyczne i grafomotoryczne. Jest to grupa bardzo chętna do poznawania nowych umiejętności i oczekująca nowych wyzwań.  Dzieci doskonale radzą sobie z kartami pracy , pracami plastycznymi oraz wszelakimi zadaniami grafomotorycznymi oraz ćwiczeniami ruchowymi. Chętnie również spędzamy czas na świeżym powietrzu, słuchamy bajek oraz opowiadań, kształtując swoją wyobraźnię. Zabawy stoliczkowe z wykorzystaniem ciastoliny, piankoliny czy ćwiczenia rozwijające chwyt pęsetowy to jedne z naszych ulubionych form odpoczynku poobiedniego. Dzieci z tej grupy ze 100% frekwencją uczestniczą w zajęciach dodatkowych sportowych, co świadczy o ich ogromnej potrzebie aktywności fizycznej. To grupa dzieci zawsze uśmiechniętych i gotowych do działania:)