Żłobek

Grupa Żłobkowa rozpoczęła czwarty rok swojej działalności. Nazywamy się żabki i jesteśmy z rocznika 2015/2016 .

W okresie adaptacyjnym ( który już za nami) stworzone były optymalne warunki , dzięku którym dzieci przezwyciężały stres przed nową sytuacją życiową  ( rozstanie z rodzicami , konieczności przebywania w nowym miejscu , w otoczeniu nieznanych osób). Ciocie troszczą się o dobre samopoczucie dzieci , okazuje maksimum ciepła i cierpliwości. Podopieczni obdarzają zaufaniem swoje ciocie na zasadzie "małych kroków" ucząsię zasad niezbędnych do bezpiecznego funkcjonowania w grupie.

Żabki chętnie bawią się pod troskliwym okiem opiekunek. Uczą się zgodnej zabawy , niewyrywania sobie zabawek, odkładania ich na miejsce. Dzieci bardzo lubią bawić się przy muzyce ; tańczą w małych kółeczkach i naśladują proste ruchy ; grają na instrumentach lub innych przedmiotach.Lubią brać udział w zajęciach plastycznych ; poznają różnorodne faktury , zdobywają nowe doświadczenia ; bawią się farbami ; masą solną ,piankoliną . Ćwiczą sprawność manualną i ruchową. Dzieci lubią także oglądać kolorowe ilustracje w książeczkach, słuchają krótkich tekstów, rymowanek.

Przedszkole organizuje także wiele atrakcji takich jak np. spotkania ze zwierzątkami , teatrzyki , zajęcia umuzykalniające , urocystości okolicznościowe.